Kosmetologija visiems

Kosmetologija visiems

2016-09-11   Komentarų

Paaugliams - juos dažniausiai kankina bėrimas inkštirais arba aknė - tai odos riebalinių liaukų uždegiminis susirgimas, būdingas lytinio brendimo laikotarpiu. Odą padengia smulkūs spuogeliai, kurių pėdsakai lieka visam gyvenimui. Netgi pats nuostabiausias veidas ir tobula oda, sudarkyta inkštyrų, netenka savo žavesio. Labai dažnai jauni žmonės turi blogą įprotį spaudinėti inkštirus nagais, kas tik pablogina jų būklę ir sukelia infekciją, palaipsniui jie virsta pūliniais, todėl pageidautina laiku kreiptis į kosmetologą, kuris atliks gydomąjį veido valymą. Procedūros metu parenkamos tinkamos veido priežiūros priemonės, kurios neleidžia odai vėl užsiteršti. Po procedūros švarios poros tinkamai atlieka savo funkcija, riebalinės liaukos neužsikemša, uždegimo elementų nebelieka, todėl veidas ima natūraliai švytėti. Aišku tų procedūrų reikės ne vienos ar dviejų, tai labai individualus reikalas ir intervalai tarp procedūrų taip pat pagal poreikį. Pateiksiu svarbiausias veido valymo taisykles:

Taisyklė Nr.1 - veido valymą gali atlikti tik medicininį išsilavinimą turintis kosmetologas. Jeigu kreipsitės į profesionalus, išvengsite komplikacijų, kurios gali atsirasti atliekant veido valymą netinkamai: kraujosrūvos (atsiranda jei naudojamas per didelis spaudimas), randai ir pigmentinės dėmės (jei sužeidžiama oda), paūmėjęs odos uždegimas, infekcijos išplitimas (atsiranda, jei veido valymas atliekamas nesteriliai).

Taisyklė Nr. 2 - veido valymo negalima darytis patiems. Paauglius reikia paaiškinti, kad neliestų uždegiminių židinių nosies ir smakro trikampio zonoje, nes tai pavojinga. Šios zonos kraujotaka tiesiogiai jungiasi su smegenų kraujotaka ir jeigu spaudžiant infekcija išplis, gali patekti į ligoninę su galvos smegenų dangalų uždegimu.

Taisyklė Nr. 3 - veido valymą galima atlikti tik esant nesudirgusiai odai. Jeigu odoje yra nors vienas didesnis uždegiminis židinys, veido valymo procedūros atlikti negalima. Iš pradžių būtinas uždegimo gydymas ir tik po to galima atlikti veido valymą.

Veido valymas nėra pati maloniausią procedūra, bet tinkamai parinktas procedūrų pobūdis ir kiekis sukuria puiku terapinį efektą.

Moterims. Su bendra medicinos pažanga ir kosmetologija vis labiau skverbiasi į mūsų gyvenimą - moterys siekia atrodyti jauniau ir gražiau. Būtų idealu, kad įprotis rūpintis savo oda susiformuotu dar iki 25 metų, bet jeigu taip neįvyko, tai geriau vėliau negu niekada. Beveik visi žino, kad odos senėjimo procesas prasideda nuo 25 metų. Praėjus paaulystei ir studentavimo metams, pradedame dirbti, o kartu ir laikas negailestingai pradeda mus vytis. Bemiegės naktys, stresas, gyvenimas užterštame mieste, netinkama mityba, netinkama odos priežiūra pradeda atsispindėti veide - atsiranda didelės poros, nemalonios raukšlės, pigmentinės dėmės, oda praranda savo gyvybingumą. Norint tai atitolinti reikia laikytis penkių pagrindinių taisyklių:

  1. Teisingas ir reguliarus veido odos valymas (tai ir kasdieninė veido priežiūra valant įvairias prausikliais ir valikliais, ir giluminis veido valymas, kuris yra privalomas, norint išlaikyti švarią odą - jį rekomeduočiau atlikti vieną kartą per mėnesį.
  2. Veido odos maitinimas ( tokia funkcija atlieka kremai bei kaukės)
  3. Nuolatinis veido odos drėkinimas (čia ir vėl yra nepamainomi kremai, kaukės, serumai).
  4. Veido odos apsauga nuo aktyvių saulės spindulių poveikio (kasdienai užtenka dieninio kremo ar pudros su SPF 15 ir speciali priežiūra, kai keliaujame į paplūdimį, kalnus - SPF 30 ar SPF 50).
  5. Teisingas gyvenimo būdas (pirmiausią reikėtų atsisakyti žalingų įpročių, antra galvoti ką dedam į burną, trečia išmokti suvaldyti stresą, pyktį ir, aišku, nereikėtų pamiršti fizinio aktyvumo bei buvimo gryname ore).

Kosmetologas jums gali patarti kokius kremus, prausiklius naudoti bei atlikti reguliarų giluminį veido valymą. Pagal veido odos poreikį parinkti atitinkamas kaukes - maitinančias, drėkinančias, balinančias, kaukes su vitaminais, hialuronu, kalogenu ir t.t. Kosmetologas su medicininių išsilavinimu gali pasiūlyti mezoterapijos procedūras, PRP procedūrą (plazmoliftingą) -kai jūsų pačio organas - kraujo plazma, padeda išsaugoti veido odos jaunystę, skaistumą, gydo randus po aknės, traumų, labai veiksmingą priemonė galvos plaukų slinkimui gydyti. PRP procedūra unikali tuo, kad neturi jokio pašalinio poveikio (alergijos, atmetimo reakcijos), o efektas stulbinantis. Laikui bėgant PRP poveikis audiniams tik didėja, kai tuo tarpu naudojant įprastus užpildus, pvz. hialurono rūgšties, botulino, mažėja.

Vyrams. Būtina atsižvelgti į vyrų odos sandaros specifiką tam, kad būtų parinkta teisinga priežiūros programa. Vyrų odos epidermis dėl aukšto testosterono lygio yra 24% tankesnis negu moterų, derma yra turtingesnė kolageno 22%, todėl vyrų oda yra storesnė, elastingesnė, geriau sulaiko drėgmę, atsparesnė agresyviam aplinkos poveikiui. Senėjimo požymiai - raukšlės, pigmentinės dėmės - atsiranda daug vėliau negu moterims, bet deja, pasireiškia ryškiau ir yra sunkiau koreguojama. Po 40-45 metų vyro organizme sulėtėja testosterono gamyba, oda palaipsniui tampa plonesnė ir sausesnė. Norint kuo ilgiau palaikyti normalią odos būklę reikia jai padėti tinkamai parenkant kosmetologines procedūras, padedančias drėkinti, maitinti, sureguliuoti riebalinių liaukų veiklą. Prasidėjus plikimo procesui labai rekomenduotinos PRP procedūros, kurios regeneruoja plaukų folikulus.

                      Rūpinkimės, mylėkime save ir nebijokime kreiptis į kosmetologą, kad jis jums patartu, padėtu.
Paieška


Kategorijos