Slenkančių plaukų gydymas trombocitais praturtinta plazma

Slenkančių plaukų gydymas trombocitais praturtinta plazma

2015-06-04   Komentarų


Plaukai ima slinkti dėl įvairių priežasčių. Jei per dieną netenkama 100-200 plaukų – tai normalu, tačiau jei daugiau – tai jau problema, kurią reikia spręsti. Plaukų slinkimą lemia pačios įvairiausios priežastys – žmogaus genetika, prasidėję senėjimo procesai, patirtos chirurginės operacijos, harmoniniai pakitimai ir t.t. Trombocitais praturtintos plazmos terapija (PRP) gali būti šios problemos sprendimas.

Procedūra rekomenduojama vyrams ir moterims, kurie kenčia nuo plaukų slinkimo, tiek ankstyvoje, tiek pažengusioje stadijoje:

  • Androgeninis nuplikimas (vystosi dėl genetinių bei harmoninių faktorių ir yra dažniausia nuplikimo priežastis), 
  • Židininis nuplikimas,
  • Kaip papildoma terapija po plaukų persodinimo,
  • Plaukų slinkimo prevencijai.

PRP – tai plazma, kurioje trombocitų koncentracija daug didesnė nei normaliai esanti kraujyje. Koncentruoti augimo faktoriai stimuliuoja naujų plaukų augimą, stiprina ir storina silpnus plaukus. Plaukai pradeda augti ir tapti matomais praėjus 3-4 mėnesiams po pirmos PRP procedūros, nes trombocitai atpalaiduoja augimo faktorius, kurie dalyvauja plauko augimo cikle. Procedūros efektas laikui bėgant tik didėja. Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo. Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Jame esančių trombocitų koncentracijas net iki 8 kartų didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje. Procedūra nėra skausminga, nes prieš atliekant injekcijas, galvos oda padengiama vietiniu anestetiniu kremu. Vis dėlto, skausmo pojūtis yra labai individualus ir jei oda yra ypač jautri, procedūros metu gali būti juntamas minimalus diskomfortas. Po procedūros, oda gali tapti šiek tiek jautri, todėl skausmui malšinti, paraudimui ar patinimui mažinti, rekomenduojama naudoti šaldančius ledo kompresus. Kiekvienu atveju PRP procedūra ir jos dažnis parenkamas individualiai, bet dažniausiai ją rekomenduojama pakartoti po 3-4 mėnesių. Geriausiems rezultatams pasiekti gali prireikti ir kelių procedūrų. Kai kuriems pacientams pakanka vienos procedūros per metus. PRP netinka asmenims, kuriems yra aktyvi infekcija, kraujo krešėjimo sutrikimai arba asmenims, kurie vartoja kraują skystinančius ar imunitetą slopinančius vaistus. Taip pat procedūros sėkmė minimali, jei plaukų folikulų visiškai nėra likę.
Paieška


Kategorijos